Záróvizsga az Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök/szakember szakon

Tájékoztató a záróvizsgára vonatkozó legfontosabb tudnivalókról az Atomerőművi üzemeltetési szakember/szakmérnök szakirányú továbbképzési szak hallgatói számára.

(Záróvizsgáztatás lebonyolítási rendje: Ideiglenes TVSZ MK melléklet a záróvizsgáztatásról és a  záróvizsgáztatásra vonatkozó járványügyi, higiéniai előírások)

A 2022/2023-es tanév I. félévében a záróvizsga időpontja: 2023. január 19.

A záróvizsga

Záróvizsgára csak végbizonyítvány (mintatanterv szerinti 60 megszerzett kredit) és a témavezető által beadhatónak minősített szakdolgozat birtokában bocsátható a hallgató.

A záróvizsga két részből tevődik össze: szakdolgozat védés és záró tantárgyi vizsgák.
A szakdolgozat védés alkalmával a hallgató rövid, technikai eszközökkel támogatott előadás keretében mutatja be és védi meg szakdolgozat eredményeit. A szakdolgozat osztályzatát a témavezető és a bíráló által javasolt jegy alapján, de a hallgató szóbeli teljesítményét is figyelembe véve a záróvizsga bizottság állapítja meg.

A záró tantárgyi vizsga a három záróvizsga témakör ismeretanyagából tételszerű kérdésre adott szóbeli felelet. A záróvizsga tárgycsoportokból 1-1 tételt kell húzni, azaz összesen 3 tételt. Záróvizsga tárgycsoportok: atomenergetikai alapismeretek, atomerőművi technológiai és üzemeltetési ismeretek, nukleáris biztonsági ismeretek.

Államvizsga tételsor

A felelet előtt a záróvizsga bizottság lehetőséget biztosít az előzetesen kihúzott kérdés tételszerű, önálló kidolgozására.

A záróvizsga eredménye (ZVE) a szakdolgozatra adott osztályzat (D) és a tantárgyi vizsgák érdemjegyei számtani átlaga (ZT) súlyozott átlaga, az alábbi összefüggés szerint:

ZVE = 0,5*D + 0,5*ZT

A sikertelen záróvizsga eredménye nulla. A záróvizsgát meg kell ismételni, ha a záróvizsga bármelyik része elégtelen, amire legkorábban a következő záróvizsga-időszakban kerülhet sor.
Sikeres záróvizsga esetén az oklevéleredmény (OE) két tizedesjegyre számolt értéke a szakdolgozat osztályzat, a tantárgyi vizsgák érdemjegyei számtani átlaga és a teljes tanulmányi időszakra számított halmozott súlyozott tanulmányi átlag (STÁ) alábbi összefüggésében számítható:

OE = 0,3*D + 0,2*ZT + 0,5*STÁ

Aki jelentkezett záróvizsgára, de mégsem tud jönni, kérjük, mielőbb jelezze a Titkárságon és a Tanulmányi Osztályon is!