Roncsolásmentes vizsgálati eljárások és alkalmazások II.

DR. BARKÓCZYNÉ DR. GÖNGYÖSI SZILVIA –  adjunktus, Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Gépészmérnöki Tanszék
PROF. DR. MAJOR ZOLTÁN -  intézetigazgató egyetemi tanár, Polymer Product Engineering Institute - Johannes Kepler University Linz

SZŰCS PÁL - elnökségi tag, Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség
SKOPÁL ISTVÁN - elnökségi tag, Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség

Félév: 2. félév; Kontakt óraszám: 10 óra; Számonkérés: gyakorlati jegy

Az egyes roncsolásmentes vizsgálati eljárások előnyei és korlátjai, az eljárások összehasonlítása. Az egyes eljárások jellemző alkalmazási területei, ipari példákkal. Gyakorlati bemutató, illetve laboratóriumi gyakorlat (folyadékbehatolásos, mágnesezhető poros, ultrahangos, örvényáramos vizsgálatok). Speciális vizuális vizsgálatok (endoszkópos, boroszkópos stb.). Vizsgálati eredmények értékelése, szabványismeret, szabványhasználat.

• „Leonardo” tanfolyami kézikönyvek, MAROVISZ, 2014.
  • VT, PA UT, Digitális RT tankönyvek, MAROVISZ, 2018.
  • ASM Handbook, Volume 17: Nondestructive Evaluation and Quality Control, ASM International, 1992.
  • R. Link, N. Riess: Non-destructive Material Testing, Surface Crack Detection, Herlling GmbH, 2014.