Üzemeltető-karbantartó specializáció

Az üzemeltető-karbantartó specializáció korszerű, piacképes tudást biztosít, amelyre az ipar minden területén igény van (gépipar, járműipar, élelmiszeripar, mezőgazdaság stb.). A képzés a versenyképes gyakorlati tudásra helyezi a hangsúlyt, amely a karbantartás-tervezés, diagnosztika és üzemeltetés területeit érinti naprakész műszaki informatikai, méréstechnikai tudásanyaggal, a mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségek gyakorlati alkalmazásával.

Az iparnak nagy szüksége van olyan szakemberekre, akik az üzemben lévő gépek stratégiai karbantartási tervét kidolgozzák, a korszerű diagnosztikai mérések elemzésére képesek és mérnöki vezető szerep betöltésére alkalmasak. A vizsgált gépek köre kiterjed a technológiai termelő-gyártó gépekre, intelligens gyártóközpontokra, ipari robotokra, anyagmozgatás gépeire, a belsőégésű motorokkal és villamos hajtásokkal felszerelt gépekre, mechatronikai és autóipari egységekre, ipari szivattyúkra és turbinákra.

A szakirányon végzett hallgatók megismerik a diagnosztikai módszereket (rezgésdiagnosztika, hőkamerás vizsgálatok, zajdiagnosztika, anyagdiagnosztika-roncsolásmentes anyagvizsgálatok) területeit, továbbá a napjainkban és a jövőben kiemelt jelentőségű automatizált gépi tanuláson, mélytanuláson, mesterséges intelligencián alapuló módszereket, gyakorlatot szereznek a diagnosztikai szoftverek használatában.

Specializációért felelős oktató: Dr. Deák Krisztián adjunktus (deak.krisztian@eng.unideb.hu)

Tagozat: nappali és levelező

Specializáció tárgyai:

• Károsodáselmélet
  • Végeselem-módszer
  • Pneumatika és hidraulika
  • Üzemeltetés és karbantartás I.
  • Üzemeltetés és karbantartás
  • Programozható gyártócellák