Ipar 4.0 és roncsolásmentes vizsgálat

PROF. DR. TRAMPUS PÉTER –  professzor emeritusz, Dunaújvárosi Egyetem, Műszaki Intézet Gépészeti Tanszék

Félév: 2. félév; Kontakt óraszám: 12 óra; Számonkérés: kollokvium

Ipari forradalmak, Ipar 4.0. Digitalizáció hatása a roncsolásmentes vizsgálatra: vizsgá-latok specializációja, roncsolásmentes technikák és eljárások integrációja, vizsgálati érzékenység növekedése, modellezés és szimuláció, 3D vizualizáció, gépi mély tanu-lás. A mikro- és nanotechnológia fejlődésének hatása.  Robotizálás. A roncsolásmentes vizsgálat igazodása az Ipar 4.0 koncepcióhoz. NDT 4.0: amerikai és európai megköze-lítés. Humán szempontok.

• Előadás anyaga
  • L. Monostori et al: Cyber-physical systems in manufacturing, CIRP Annals – Manufacturing Technology 65 (2016) 621-641.
  • J. Vrana et al: Non-Destructive Testing of Forgings on the Way to Industry 4.0, ASNT Annual Conference, 2018.