Felvettek az egyetemre, és a vállalat is kiválasztott. Mi a következő lépés?

Az egyetem és a partnerszervezetek tájékoztatják egymást a felvett/kiválasztott fiatalok személyéről. A hallgatót a későbbiekben az egyetem és a duális partner is értesíti a további teendőkről, így például a hallgatói munkaszerződés megkötéséről, az egyetemi beiratkozás időpontjáról, stb. Amennyiben augusztus közepéig ezt mégsem tennék meg, akkor célszerű kapcsolatba lépni velük a megadott elérhetőségeken.

Abban az esetben, ha a hallgató duális formában kívánja folytatni tanulmányait, úgy ezt a beiratkozáskor kell jeleznie az egyetemen (tehát a sikeres vállalati kiválasztás nem kötelezi semmire a hallgatót, aki dönthet úgy, hogy inkább a hagyományos, nem duális formában kezdi meg tanulmányait).