Duális hallgató vagyok, és szeretnék külföldi ösztöndíjra pályázni, néhány hónapot Magyarországon kívül tanulni. Van lehetőségem erre?

Igen, de a képzés teljes időtartama alatt legfeljebb egy külföldi tanulmányi szakaszt tartunk elfogadhatónak. Akárcsak a passzív félév esetén, úgy ebben az esetben is azt javasoljuk, hogy a hallgató fizetés nélküli szabadságot vegyen ki. Így a duális partner az érintett időszakban mentesül a hallgató díjazása alól, továbbá a hallgató később a képzési program szerint tudja folytatni a gyakorlati képzést. A külföldi tanulmányok miatt kiesett gyakorlati idő bepótolható, ennek feltételeiről az egyetem, a duális partnernek és a hallgatónak közösen kell megállapodnia. A hallgatói jogviszony szüneteltetésére, valamint a külföldi tanulmányokra vonatkozó feltételeket célszerű a hallgatói munkaszerződésben is rögzíteni.