Dinamikai feladatok végeselemes vizsgálata II.

DR. HAJDU SÁNDOR – egyetemi docens, Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Gépészmérnöki Tanszék

Félév: II. félév; Kontakt óraszám: 15 óra; Számonkérés: évközi jegy

A tantárgy az előtanulmányi feltételeknél megadott tantárgy keretében megszerzett ismeretekre épül és komplexebb esetekre fókuszál. A tantárgy gyakorlati példákon keresztül mutatja be a végeselem-módszer használatát dinamika feladatok megoldásában. Előfeszített szerkezetek rezgéstani vizsgálata. Tranziens rezgések végeselemes vizsgálata.

• Égert J., Pere B.: Végeselem analízis, Universitas-Győr Nonprofit Kft., Győr, 2011.
  • Juang J.N., Phan M.Q.: Identification and control of mechanical systems, Cambridge University Press, Cambridge, 2001.
  • Szabó Tamás: Alkalmazott mechanika – Végeselem-módszer alkalmazásai, Miskolci Egyetem, Miskolc, 2003.

Debreceni Egyetem Műszaki Kar