XIII. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny 2020 – powered by Emerson

V E R S E N Y F E L H Í V Á S

Az egri Aventics Hungary Kft., az EMERSON Csoport tagja tizenharmadik alkalommal hirdet versenyt felsőoktatási intézmények hallgatóinak, pneumatikus hajtással rendelkező járművek tervezésére és kivitelezésére.
Az elkészített „járművek” több versenyszámban mérik össze teljesítményüket: a megtett legnagyobb távolság, az ügyességi és a gyorsulási kategóriákban. A legfontosabb értékelési szempont a megoldás műszaki eredetisége és a kivitelezés technikai színvonala.

A versenyre egyetemi és főiskolai oktatási intézmények csapatai nevezhetnek (intézményenként és kategóriánként legfeljebb 3 csapat, összesen max. 6 csapat). A verseny napján az egyes versenyszámokban az egyetemi csapatokat 6 fős „versenyzői team” -ek képviselik. További információk és a nevezési feltételek http://www.pneumobil.hu/pneumobil_2020 oldalról érhetők el.

A versenyt három kategóriában hirdetjük meg:

• Normál kategória: A nevezéskor valamennyi csapattagnak, a verseny napján pedig a benevezett csapattagok 2/3-ának hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie.
  • Junior Kategória: A nevezéskor és a verseny napján is valamennyi csapattagnak hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie. A csapat tagjainak 2/3-a a BSc képzés 1. vagy 2. évfolyam hallgatója és először vesz részt a versenyen, új építésű járművel.
  • Senior kategória: Azok a végzett hallgatók nevezhetnek, akik az előző évi versenyek valamelyikén részt vettek, és egykori alma materük biztosítja részükre a korábbi kész járművet. Ehhez a pneumobilhoz újabb elemeket nem biztosítunk, egyebekben pedig a 2020. évi versenykiírásnak kell megfelelniük.

A nevezésnek tartalmaznia kell a felelős csapatvezető (felkészítő tanár) adatait, aki az adott intézmény oktatója és hivatalos képviselője, valamint a csapat kapcsolattartójának elérhetőségét (A kapcsolattartó lehet csapattag hallgató is).

A versenyre szóló jelentkezést a www.pneureg.hu honlapon kell benyújtani 2019.10.31-ig.

A versenyről bővebb információ a www.pneumobil.hu honlapon érhető el, magyar és angol nyelven.

A rendező vállalat a versenyen részt vett hallgatóknak „Pneumobil Bizonyítvány”-t adományoz, amelyben elismeri a versenyre való felkészülés során szerzett szakmai és személyes képességeiket.

A versenyen egy csapat járműve elnyeri az „Emerson Legjobb Pneumobilja 2020” címet.
Emellett jutalmazzuk a fizikai versenyszámokban, valamint az egyes értékelési kategóriákban legjobb eredményt elérő csapatokat (ld. Versenykiírás). A 2020-ban elért eredmények alapján kiválasztott legeredményesebb egyetem jutalma 1.000.000 Ft.

A verseny időpontja: 2020. május 07-08-09. (csütörtök-szombat)
A verseny helyszíne: Eger, Érsekkert
A szervező bizottság címe: Aventics Hungary Kft. 3300 Eger, Bánki Donát u. 3.
E-mail: pneumobil.aventics@emerson.com
Web: www.pneumobil.hu