S&T University 4.0 Program

A Debreceni Egyetem és négy másik hazai felsőoktatási intézmény közreműködésével egyedülálló S&T University 4.0 Programot indított a S&T Consulting Hungary Kft. 2019. november 6-án (S&T hír az eseményről). A cég az ország egyik vezető IT rendszerintegrátoraként és ipari digitalizációs szakértőjeként a programmal hozzá kíván járulni az egyetemek ipari digitalizációs képzési lehetőségeinek fejlesztéséhez. Az öt éves programot az S&T szoftver partnereivel szorosan együttműködve, azok felajánlásaira támaszkodva, a magyarországi egyetemek igényeire adaptálva alakította ki. A vállalat partnereivel karöltve ipari digitalizációs szoftvereket adományoz az egyetemeknek, ezen felül vállalja a tanárok továbbképzését az új szoftverekre. A programban ezen belül kiemelt támogatást élveznek az egyetemek járműépítő csapatai.

A Debreceni Egyetem hallgatói a következő szoftvereket érhetik el a program keretében:

S&T szoftver Alkamazási területe Hivatalos weboldal
Altair HyperWorks™ professzionális, átfogó végeselemes szimulációs szoftver,
erőteljes Digital Twin funkcionalitással
Student Edition
Moldex3D® vezető műanyag fröccs-szimulációs szoftver megoldás ismertető
Creo® csúcskategóriás, Ipar 4.0-ra felkészített, integrált CAD/CAM/CAE szoftver,
erőteljes 3D-s nyomtatás, IoT, kiterjesztett valóság és generatív tervezés támogatással
Student Edition
Visual Components következő generációs gyár- és robotszimulációs szoftver Student Edition

Az S&T honlapja: https://snt.hu/