Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK az ország legnagyobb tudományos rendezvényeként a tehetséges alkotó fiatalok színvonalas bemutatkozási lehetősége, így fontos eleme a minőségi magyar felsőoktatással kapcsolatos nemzetstratégiai törekvéseinknek. A konferencia hat évtizedes múltra tekint vissza, kiemelt szerepe van a felsőoktatási tehetséggondozásban.
A konferenciasorozat célja a felsőoktatásban tanuló tehetséges hallgatók munkájának megbecsülése, a tanár-diák kapcsolatok erősítése, támogatása, a diáktudományos tevékenység országos nyilvánossága és elismerése. Minden páratlan év tavaszán 16 tudományterületi szekcióban hirdetik meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát, melyre az egyetem a Kari Tudományos Diákkonferencia győzteseit delegálja.

Kari TDK felelős: Dr. Lakatos Ákos egyetemi docens

Tanszéki TDK felelős: Dr. Juhász György egyetemi docens