Anyagtechnológia specializáció

Az anyagtechnológia specializáció célja, hogy a specializáción tanuló Hallgatóink korszerű, versenyképes tudást szerezzenek a fémekkel és nemfémekkel kapcsolatos alapvető anyagismereti, anyagvizsgálati, feldolgozási és tervezési módszerekről. A specializáción végzett gépészmérnökök ismerni fogják az anyag alakíthatóságára szolgáló módszereket és kísérleti eljárásokat, a hideg- és melegalakító eljárásokat és azok erőtani és alakíthatósági számításait, az eljárások alakíthatósági korlátait, a kötéstechnológiák általános alapfogalmait, a roncsolásmentes anyagvizsgálatokat, a hőkezelést és a polimerek feldolgozás-technológiáit.

Specializációért felelős oktató: Dr. Pálinkás Sándor főiskolai docens (palinkassandor@eng.unideb.hu)

Tagozat: nappali

Specializáció tárgyai: