Szilárdságtani feladatok végeselemes vizsgálata II.

Tárgy oktatója

HURI DÁVID - tanársegéd, Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Gépészmérnöki Tanszék

DR. MANKOVITS TAMÁS - tanszékvezető egyetemi docens, Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Gépészmérnöki Tanszék

Félév: II. félév; Kontakt óraszám: 15 óra; Számonkérés: évközi jegy

Tárgyleírás

A tantárgy az előtanulmányi feltételeknél megadott tantárgy keretében megszerzett ismeretekre épül és komplexebb, valóságban előfordult esetekre fókuszál. A tantárgy célja a végeselem-módszer gyakorlati alkalmazásának elsajátítása. A feladatok számítási eredményeinek összevetése analitikus számítás vagy kísérleti vizsgálatok eredményével.

Szakirodalom

• Mankovits T., Huri D.: Modellezés és szimuláció (A lineáris rugalmasságtan és a végeselem-módszer), Debreceni Egyetem, Debrecen, 2015. (elektronikus jegyzet)
  • Kovács Á., Moharos I., Oldal I., Szekrényes A.: Végeselem-módszer, Typotex Ki-adó, Budapest, 2011. (elektronikus jegyzet)
  • Égert J., Keppler I.: A végeselem módszer mechanikai alapjai, Universitas-Győr Non-profit Kft., Győr, 2007.
  • Szabó T.: Alkalmazott mechanika – Végeselem-módszer alkalmazásai, Miskolci Egye-tem, Miskolc, 2003.

Oktatás helyszíne

Debreceni Egyetem Műszaki Kar