Már korábban megkezdtem a duális képzést, azonban most szeretnék másik céghez menni. Megtehetem?

Erre is van lehetőség, ám először érdemes egyeztetni a partnerszervezettel, hiszen elképzelhető, hogy közösen – vagy akár az egyetem bevonásával – sikerül olyan megoldást találni, amely révén a hallgató a jövőben is ugyanott folytathatja a gyakorlati képzést.

Ha erre valamilyen okból nincs lehetőség, akkor a duális hallgató csak olyan partnerszervezethez mehet, amely a főiskolával/egyetemmel az adott képzésre együttműködési megállapodást kötött, továbbá a megállapodás értelmében még lehetősége van a hallgató fogadására. Ebben a kérdésben érdemes az egyetem segítségét kérni.

Amennyiben a hallgatónak sikerült új szakmai gyakorlóhelyet találnia, akkor a korábbi partnerszervezettel kötött munkaszerződést meg kell szüntetnie. Ennek körülményeit jogszabály rögzíti.

Frissítés dátuma: 2019.01.16.