Hogyan tudok duális képzésre jelentkezni?

A duális képzési formában induló szakokat az Egyetemek, főiskolák menüpont alatt a meghirdetett képzéseknél lábjegyzet jelöli. Amennyiben a jelentkező duális képzésben szeretné folytatni tanulmányait, akkor a felvételi eljárás során duális lábjegyzettel rendelkező képzésre kell jelentkeznie, továbbá a felsőoktatási intézménnyel együttműködési megállapodást kötött partnerszervezetek valamelyikénél sikeresen kell teljesítenie egy kiválasztási eljárást.

Tehát duális hallgató csak úgy lehet valakiből, ha a megfelelő pontszám elérésével bekerül valamelyik felsőoktatási intézménybe, egyúttal felvételt nyer egy olyan partnerszervezethez is, amely az adott képzésen együttműködik az intézménnyel.

Frissítés dátuma: 2019.01.16.