Gépészmérnöki alapszak

A Debreceni Egyetem Műszaki Karán a gépészmérnöki képzés több évtizedes múltra tekint vissza, így a Debrecenben gépészmérnökként végzettek ma a régió iparvállalatainak meghatározó szakemberei. A gépészmérnöki alapszakot duális képzési formában is elindítottuk a 2015/16 tanévtől, amely azóta is nagy népszerűségnek örvend.

Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:

• Végzettségi szint: alapfokozat
  • Szakképzettség: gépészmérnök
  • Képzési terület: műszaki
  • Képzési idő: 7 félév
  • Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 210 kredit

A törzsanyag (a szakképzettség szempontjából meghatározó) ismeretkörök:

• természettudományos alapismeretek: 40-50 kredit

• matematika (min.12 kredit), mechanika, mérnöki fizika, általános géptan, hő- és áramlástan, kémia;
    • gazdasági és humán ismeretek: 16-30 kredit
      • közgazdaságtan, vállalkozás-gazdaságtan, menedzsment, minőségbiztosítás, energiagazdálkodás, államigazgatási- jogi ismeretek, humán ismeretek;
    • szakmai törzsanyag: 70-103 kredit
      • informatikai, műszaki tervezési, anyagtudományi, elektrotechnikai, mérés- és irányítástechnikai, géptan, gyártástechnológiai, általános műszaki ismeretek.

Választható specializációk:

• épületgépészeti (tagozat: nappali és levelező)
    • gépjárműtechnikai (tagozat: nappali)
    • járműipari folyamattervező (tagozat: nappali)
    • üzemeltető-karbantartó (tagozat: nappali és levelező)

Szakmai gyakorlat

Az intézményen kívül teljesítendő szakmai gyakorlat kritériumfeltétel. A szakmai gyakorlat külső szakmai gyakorló helyen, intézményben, erre alkalmas szervezetnél, vagy felsőoktatási intézményi gyakorlóhelyen teljesítendő, legalább 6 hétig tartó gyakorlat.

Idegennyelvi követelmények

Az alapfokozat megszerzéséhez legalább egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.

A gépészmérnöki alapképzési szak Képzési és kimeneti követelménye

Frissítés dátuma: 2019.01.16.