Tanszékünk története

A Gépészmérnöki Tanszék jogelődje a Műszaki Kar egyik első tanszéke volt, melyet 1965-ben alapítottak. Az 1982-ben átszerveződött Építésgépesítési Intézeten belül a korábbi Mechanika és Gépelemek, valamint a Technológia Tanszék Technológia csoportjából szerveződött újra Általános Géptan Tanszék néven. 2004-ben a Gépészeti Intézet megszűnt, így az addigi Általános Géptan Tanszék, az Építőgépszerkezettan Tanszék, valamint a Gépészeti és Villamossági Tanszék jogutódjaként Gépészmérnöki Tanszék néven működött tovább.

A Tanszéknek jelenleg 21 munkatársa van. Oktatói munkakörben dolgozik 15 fő, tanszéki mérnökként 3 fő, ügyvivő-szakértőként 2 fő és ügyintézőként 1 fő. A 15 oktató közül 9 rendelkezik tudományos fokozattal és a tanszéken jelenleg 4 fő végzi PhD tanulmányait.

Frissítés dátuma: 2019.03.13.