Mérnöktanárok a Műszaki Karon
Hosszú idő után ismét mérnöktanárok végeztek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol 10 év elteltével 2019-ben indult újra a képzés gépészet-mechatronika, építő-építészet és környezetvédelem-vízgazdálkodás szakirányokon.
Díjazott hallgatók a Műszaki Karon
Sikeresen szerepelt a Debreceni Egyetem Műszaki Karának két építész MSc-hallgatója a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) Lakóépülettervezési Tanszéke által kiírt ötletpályázaton. Czirják Róbert megosztott harmadik helyezést ért el, Hawrlant Benjámin pedig dicséretben részesült.
Díjazott hidrobiológiai kutatás
Az ivadékokban több toxikus fém halmozódik fel, mint az idősebb halakban – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A kutatócsoport a publikációért a Magyar Hidrológiai Társaság és az Országos Vízügyi Főigazgatóság által alapított Vitális Sándor Szakirodalmi Nívódíjban részesült.
Knorr-Bremse Rail Systems Budapest Design Challenge 2020
Design pályázatot hirdet a Knorr-Bremse a mérnök hallgatók és gyakorló mérnökök számára
Lean Labor a Műszaki Karon
Mostantól speciális laboratóriumban sajátíthatják el a Lean termelési, logisztikai és termelésirányítási módszereket a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói. Az új egységet a Kaizen Institute Hungary Kft. és a Tech-Con Hungária Kft. közreműködésével alakították ki.
Matlab a tudomány szolgálatában
A Debreceni Egyetem (DE) valamennyi polgára számára elérhető április vége óta a Matlab-Simulink szoftvercsalád. Az intézményi szintű jogosultságnak köszönhetően a hallgatók, az oktatók, a kutatók és munkatársak irodai, hordozható és otthoni számítógépen is jogtisztán használhatják.
TANREND VÁLTOZÁS
A Tanulmányi- és vizsgaszabályzat (TVSZ) egyetemi és kari szabályozása módosult.
Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.