29 júl
Épül a Szárító Műhely
Közösségi teret alakít ki a Debreceni Egyetem a Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszékének kezdeményezésére a debreceni Szombathi István utcai egykori Tímárház szárító épületében. A felújítás várhatóan a tanév kezdetére készül el.
12 júl
Megtartották az utolsó tanévzárót
Idei harmadik, egyben utolsó tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Szombaton az Egészségügyi-, a Fogorvostudományi-, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai-, a Gyógyszerésztudományi-, a Műszaki-, valamint a Népegészségügyi Kar végzősei búcsúztak.
09 júl
Együtt a jövő mérnökeiért
Kihelyezett Mechatronikai Tanszéket hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és az NI, új fejezetet nyitva ezzel az egyetem és az amerikai vállalat együttműködésében. Az erről szóló megállapodást július 8-án, csütörtökön írták alá az intézmény és a cég képviselői.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
02 júl
Díjazott diákok a MK-n
Kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatóit jutalmazta a Debreceni Egyetem Műszaki Kar dékáni vezetése. A július 1-én, csütörtökön az Ótemető utcai campus kari tanácstermében rendezett házi ünnepségen harmincheten vettek át elismerő oklevelet.
Arany díszoklevél a jubilánsoknak
Jubileumi díszoklevélátadó ünnepséget rendezett június 25-én az Ótemető utcai campuson a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az eseményen az intézményben, illetve annak jogelődeiben 50 évvel ezelőtt végzett 34 egykori hallgató vehette át arany díszoklevelét.
Konferencia a műszaki tudományokról
„Műszaki Tudomány az Észak-kelet Magyarországi Régióban 2021” címmel rendez online szakmai tanácskozást június 24-én a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Díjazott diploma az MK-n
Nemes Dániel, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar (MK) egykori gépészmérnök-, ma már PhD-hallgatója is elnyerte a Magyar Mérnöki Kamara Gépészeti Tagozatának idei Diplomadíját. Az oklevélátadó ünnepséget június 17-én rendezték a MK kari tanácstermében.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
RUR Natural Sciences: top150-ben a DE
Több mint százharminc helyet javítva – legjobb magyar felsőoktatási intézményként – a 141. lett a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) legfrissebb tematikus természettudományi rangsorában. A rangsor készítői kiemelkedőnek értékelték az intézmény kutatási teljesítményét.