Generatív tervezésen és gépi tanuláson alapuló gépészeti modellezés és szimuláció

Gépi tanuláson és generatív tervezésen alapuló mérnöki optimalizációs eljárások kidolgozása és jármű-, gép- és műanyagipari alkalmazása, valamint a virtuális valóság és a kiterjesztett valóság technológiák beillesztése a gépészeti termék- és folyamattervezés folyamatába.

Műszaki termékek teljes életciklusának digitális úton történő kezelése a kutatások középpontjában áll. Végeselemes alapú szimulációs problémákkal a kutatócsoport jelentős eredményeket ért el. A kutatás célja gépi tanuláson és generatív tervezésen alapuló mérnöki optimalizációs eljárások kidolgozása és jármű-, gép- és műanyagipari alkalmazása (hagyományos és additív gyártástechnológia), valamint a VR (Virtual Reality) és az AR (Augmented Reality) technológia beillesztése a gépészeti termék- és folyamattervezés folyamatába. A témában meglévő ipari kapcsolatok (Robert Bosch Automotive Steering Kft., Diehl Aviation Kft.). A kutatás támogatja a Gépészeti szimulációs szakmérnök szakirányú továbbképzést.

Frissítés dátuma: 2021.09.16.