Áramlástani feladatok végeselemes vizsgálata II.

Tárgy oktatója

DR. MOLNÁR LÁSZLÓ - műszaki igazgató, eCon Engineering Kft.

Félév: I. félév; Kontakt óraszám: 15 óra; Számonkérés: évközi jegy

Tárgyleírás

A tárgy célja, hogy közvetlenül alkalmazható gyakorlati tudást adjon a hallgatók számára a korábban megszerzett elméleti ismeretekre alapozva. A tárgy kitekintést ad az interfészek, mozgó hálók használatára az axiál ventilátor példáján keresztül. A tranziens folyamatok vizsgálati lehetőségét örvényszimulációs példán keresztül szemlélteti. Az áramló közegek hőátvitelének szimulációját elektronikai alkatrész hűtésének szimulációján keresztül mutatja be.

Szakirodalom

• ANSYS Theory Reference ANSYS Inc, Canonsburg, PA 15317, USA (www.econengineering.com)
  • Gausz T., Sánta I.: Hő- és áramlástan I., Typotex Kiadó, 2012. (elektronikus jegyzet)
  • Gausz T., Sánta I.: Hő- és áramlástan II., Typotex Kiadó, 2012. (elektronikus jegyzet)
  • Lajos T.: Az áramlástan alapjai, Műegyetemi Kiadó, Budapest, 2004.
  • Író B.: Hő- és áramlástan, Universitas-Győr Nonprofit Kft., Győr, 2011.

Oktatás helyszíne

Debreceni Egyetem Műszaki Kar