Áramlástani feladatok végeselemes vizsgálata I.

Tárgy oktatója

DR. MOLNÁR LÁSZLÓ - műszaki igazgató, eCon Engineering Kft.

Félév: I. félév; Kontakt óraszám: 15 óra; Számonkérés: évközi jegy

Tárgyleírás

A tantárgy az áramlástani folyamatok számítógépes modellezését ismerteti meg a hallgatókkal. Áttekintést ad az áramlástani folyamatok modellezéséről, a folyamat felépítéséről. Ennek részeként kitekint a véges térfogat alapú hálókészítésre, annak globális és lokális kontrol lehetőségeire. Megismerteti a domainek, peremfeltételek, források típusait, azok használatát, a turbulencia modellezés számítógépes modellezésének lehetőségeit. Egyfázisú, állandósult jelenségek vizsgálatának elsajátítása a cél gyakorlatorientált számítási eredményértékeléssel. A hőmérséklet csatolás bemutató példán keresztül kerül szemléltetésre.

Szakirodalom

• ANSYS Theory Reference ANSYS Inc, Canonsburg, PA 15317, USA (www.econengineering.com)
  • Gausz T., Sánta I.: Hő- és áramlástan I., Typotex Kiadó, 2012. (elektronikus jegyzet)
  • Gausz T., Sánta I.: Hő- és áramlástan II., Typotex Kiadó, 2012. (elektronikus jegyzet)
  • Lajos T.: Az áramlástan alapjai, Műegyetemi Kiadó, Budapest, 2004.
  • Író B.: Hő- és áramlástan, Universitas-Győr Nonprofit Kft., Győr, 2011.

Oktatás helyszíne

Debreceni Egyetem Műszaki Kar