Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
31 júl
Nálunk jelentkezz a PAKS II. Akadémiára!
Szeptemberben indítjuk a PAKS II. Akadémia keretében elvégezhető 2 féléves Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök/szakember szakot.
19 júl
Indul a műszaki képzések fejlesztése
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar bővítésének, a Kémiai épület felújításának és az új járműipari laboratórium kialakításának előkészítését is tartalmazza a kormány 13 milliárd forintos oktatásfejlesztési csomagja, melyet csütörtökön ismertettek Debrecenben.
Gratulálunk frissen végzett okleveles gépészmérnökeinknek!
2019. június 20-án 23 mesterképzéses záróvizsgázó adott számot tudásáról 3 vizsgabizottság előtt!
Gratulálunk frissen végzett alapképzéses gépészmérnökeinknek!
2019. június 18-án 48 záróvizsgázó adott számot tudásáról a vizsgabizottságok előtt!
Szakmai gyakorlat a ThyssenKrupp Components Technology Hungary Kft.-nél!
A ThyssenKrupp Components Technology Hungary Kft. szakmai gyakorlatra várja a gépészmérnök hallgatókat 2019 nyárra!
Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Te is szedd!
Egyetemi hallgatók, középiskolások és tanárok szedték szerdán a szemetet a Dobozi utcán és környékén. A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottságával közösen idén már 5. alkalommal szervezte meg akcióját a Környezetvédelmi Világnap alkalmából.
Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 Konferencia
2019. május 29-én a Miskolci Egyetemen körülbelül 160 tapasztalt és fiatal kutató tartott tudományos előadásokat a konferencia keretében.