12 jan
Téged is vár a Műszaki Kar!
A felvételi hajrájában online nyitja meg kapuit január 14-én, csütörtökön a Műszaki Kar, hogy bemutassa leendő hallgatóinak a kar nyújtotta lehetőségeket, és meggyőzze a még hezitálókat, hogy érdemes a továbbtanuláshoz a Debreceni Egyetemet választani.
Dr. Barócsi Mihály elhunyt életének 92. évében
2020. december 16-án elhunyt a debreceni műszaki képzés jelentős szereplője, Dr. Barócsi Mihály. Dr. Dúll Sándor nekrológja.
Katonás különdíj a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának két pályázata is különdíjat nyert – a kar történetében első alkalommal – a budapesti Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáján.
Tisztelgés a malomipar nagyja előtt
Pekár Imre születésének 182. évfordulója alkalmából megemlékezéssel egybekötött koszorúzást tartott december 8-án a gépészmérnök, feltaláló, malomtechnológus Füredi úti emlékművénél a Gépipari Tudományos Egyesület, a Hajdú-Bihar megyei Mérnöki Kamara és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
Építészek elismerése
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának oktatói Pro Architectura díjban részesültek a lendvai Magyar Főkonzulátus épületének rekonstrukciójáért, valamint az intézmény Kassai úti campusán található Fenntartható Épületenergetikai Demonstrációs Központ tervezői is elnyerték az elismerő címet.
Megkezdődött a DExpo
Több mint 1400 nézője volt a Debreceni Egyetem online beiskolázási rendezvényének, a DExpónak az első napon, amikor a TTK, az IK, valamint az MK mutatkozott be. Kedden az Állam- és Jogtudományi, a Bölcsészettudományi Kar és a tanárképzési szakok videóival folytatódik a tájékoztató.
Klasszikus mérnöki tudományok a MK-n
Folyamatosan megújuló, gyakorlatorientált képzési kínálat, bővülő céges kapcsolatok, garantált szakmai előmenetel – ezt kínálja a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahol az elmúlt öt év alatt ötödével nőtt a hallgatói létszám.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Online TDK a Debreceni Egyetemen
Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem. A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.