Élen a mérnöki képzésekben
A legjobb magyar felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legfrissebb tudományterületi ranglistáján. A DE – a BME-vel együtt – a 601-800-as kategóriában szerepel az Engineering & Technology rangsorban.
Kihelyezett tanszék a honvédelemért
Védelmi Innovációs és Modernizációs Kihelyezett Tanszék létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a Magyar Honvédség Modernizációs Intézete. Az új tanszék tevékenysége illeszkedik a Magyar Honvédség haderőfejlesztési törekvéseihez.
Határtalan építészet
A Bauhaus megalapításának centenáriuma áll az Árkádia Konferencia tematikájának középpontjában, amelyet már 9-ik alkalommal rendez meg október 10-11-én a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke.
Ingyenes 3DEXPERIENCE hallgatói licencek - Back to school 2019
2019 októberében a Dassault systemes 3.000 hallgató részére kínál ingyenes 3DEXPERIENCE rendszer hozzáférési lehetőséget.
XIII. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny 2020 – powered by Emerson
Az egri Aventics Hungary Kft., az EMERSON Csoport tagja tizenharmadik alkalommal hirdet versenyt felsőoktatási intézmények hallgatóinak.
16 szep
Életének 61. évében örökre eltávozott közülünk Dr. Battáné Dr. Gindert-Kele Ágnes
Dr. Battáné Dr. Gindert-Kele Ágnest a Debreceni Egyetem Műszaki Kar saját halottjának tekinti. Emlékét kegyelettel és szeretettel megőrizzük.
05 szep
Hallgatói ötletverseny
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar két diákja vehet részt a CARPE Challange októberi döntőjén Valenciában, miután közlekedésfejlesztési ötletükkel megnyerték a szeptember 4-i egyetemi fordulót.
03 szep
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
03 szep
„Virtuális valóság” a Műszaki Karon
Különleges robotikai bemutatót láthattak az érdeklődők hétfőn a Főépület Rektori Tanácstermében, ahol Husi Géza, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának dékánhelyettese, a Mechatronikai Tanszék vezetője kalauzolta a kibervilágba a helyi és az országos sajtó képviselőit.
31 júl
Nálunk jelentkezz a PAKS II. Akadémiára!
Szeptemberben indítjuk a PAKS II. Akadémia keretében elvégezhető 2 féléves Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök/szakember szakot.